wersja mobilna

Mobilna Elektronika Praktyczna

Z kraju  Micros autoryzowanym dystrybutorem Arduino 

 

Firma Micros, będąca dystrybutorem podzespołów elektronicznych, oferuje klientom duży wybór cenionych przez odbiorców zestawów Arduino.

To niesamowicie popularna platforma mikrokontrolerowa, umożliwiająca szybkie tworzenie urządzeń i systemów elektronicznych. Arduino jako producent oferuje płytki uruchomieniowe wykorzystujące głównie mikrokontrolery AVR oraz liczne nakładki do płytek. Jako autoryzowany dystrybutor Micros oferuje wyłącznie oryginalne produkty Arduino.

Platforma Arduino oparta jest na zasadach open-source, co oznacza, że jej schematy są publicznie dostępne - m.in. dlatego cieszy się tak dużym powodzeniem. Olbrzymia liczba przykładowych projektów, wielka społeczność inżynierska skupiona wokół platformy oraz łatwe w użytku środowisko deweloperskie uczyniły z Arduino ekosystem, którego sukcesu nikomu dotąd nie udało się przebić. Powstało też wiele klonów, które jednak w odróżnieniu od oryginalnych płytek nie zawsze produkowane są przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Bywa też, że w rozwiązaniach alternatywnych inne jest rozmieszczenie wyprowadzeń lub inaczej są połączone piny.

Więcej informacji znaleźć można na stronie https://www.micros.com.pl.

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Czerwiec 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym