wersja mobilna

Mobilna Elektronika Praktyczna

Ze świata  Yaskawa kupuje udziały Siemensa w spółce joint venture Yaskawa Siemens Automation & Drives 

 

Yaskawa kupuje udziały firmy Siemens w ich wspólnym przedsięwzięciu joint venture - Yaskawa Siemens Automation & Drives (YSAD). Transakcja ta daje firmie pełną kontrolę nad działalnością spółki YSAD, która stanie się całkowicie zależna od Japończyków z dniem 1 listopada i zmieni nazwę na Yaskawa Automation Drives (YAD).

Spółka joint venture, zatrudniająca około 280 pracowników, została założona w październiku 1999 r. przez jednostki automatyki i napędów Yaskawy i Siemensa. Celem było zwiększenie rynkowych udziałów obu firm poprzez wzajemne uzupełnienie produktów i technologii z dziedziny napędów przemysłowych.

W szczególności Siemens chciał zwiększyć swoją obecność na rynku japońskim. Niecały rok po utworzeniu spółki joint venture partnerzy rozszerzyli jej zakres działalności o urządzenia kontrolne i sterujące, pracujące w zakresie niskich napięć.

Ponieważ w ostatnich latach zmienia się rynek napędów przemysłowych, a sektor przemysłowy przechodzi rewolucję z powodu Przemysłu 4.0, w październiku 2017 r. Yaskawa zaprezentowała koncepcję i³-Mechatronics, której celem jest podobne zrewolucjonizowanie automatyzacji.

Koncepcja ta jest częścią długoterminowego planu biznesowego Vision 2025. W plany rozpowszechnienia i³-Mechatronics doskonale wpisuje się profil działalności przejmowanej spółki zależnej Siemensa - SAD.

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Czerwiec 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym