wersja mobilna

Mobilna Elektronika Praktyczna

Podzespoły  RR111 - czujniki pola magnetycznego 

 

Czujniki pola magnetycznego RedRock RR111 z oferty firmy Coto Technology są oferowane w standardowych obudowach SOT23-3 o wymiarach 2,9 mm×1,6 mm×1,2 mm oraz w wersji zminiaturyzowanej, w obudowie LGA4 o wymiarach 1,4 mm×1,4 mm×0,45 mm. Są to czujniki typu TMR (Tunneling Magnetoresistance) o bardzo dużej czułości, mogące znaleźć zastosowanie do kontroli poziomu płynów, w precyzyjnych detektorach zbliżeniowych, enkoderach oraz systemach zabezpieczeń przed manipulacją (anti-tampering). Wariant w obudowie LGA4 nadaje się do montażu nawet w kapsułkach endoskopowych i implantach.

Dzięki dużej czułości, czujniki RR111 mogą pracować w trybie ciągłym, zmieniając napięcie wyjściowe wraz ze zmianami natężenia pola magnetycznego. Ich liniowa charakterystyka zapewnia dużą funkcjonalność przy współpracy z szeroką gamą magnesów i w szerokim zakresie odległości aktywowania.

Dostępne są wersje reagujące na jeden lub oba bieguny magnesu. Charakteryzują się zerową histerezą, poborem prądu na poziomie 1,5 mA i zakresem dopuszczalnej temperatury pracy od -40 do +85°C. Pracują z napięciem zasilania 3 V.

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Czerwiec 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym