wersja mobilna

Mobilna Elektronika Praktyczna

Podzespoły  BGM11S - miniaturowy moduł Bluetooth LE 

 

Blue Gecko BGM11S jest miniaturowym modułem Bluetooth LE. Ma obudowę SiP o wymiarach 6,5 mm×6,5 mm×1,4 mm. Zaprojektowano go do aplikacji, w których krytyczne znaczenie mają miniaturowe wymiary zastosowanych podzespołów. Do takich zastosowań moduł ma również odpowiednie certyfikaty. BGM11S ma wbudowaną antenę, która do poprawnej pracy wymaga niewielkiej przestrzeni na płytce drukowanej oraz zachowania wymaganej, minimalnej odległości od innych komponentów.

Całkowita powierzchnia zajmowana przez aplikację modułu to 51 mm². Stos komunikacyjny jest kompatybilny z Bluetooth 4.2. Wbudowany procesor (RM Cortex-M4 może realizować aplikację użytkownika lub komunikować się z systemem hostem i realizować funkcjonalność procesora sieciowego.

Pomocne są w tym zasoby obejmujące Flash 256 kB, RAM 32 kB, RTC, timery, GPIO, moduły kryptograficzne i zarządzające poborem energii. Moduł BGM11S ma moc nadajnika 8 dBm, czułość odbiornika -90 dBm przy poborze prądu 8,7 mA w trybie aktywnym i 2,5 µA w trybie uśpienia. Teoretyczny zasięg transmisji wynosi 200 metrów.

www.silabs.com

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Czerwiec 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym