wersja mobilna | kontakt z nami

Mobilna Elektronika Praktyczna

Podzespoły  MAX32652 - mikrokontroler o bardzo małym poborze mocy 

 

Firma Maxim Integrated wprowadziła do oferty nowy, wydajny mikrokontroler o bardzo małym poborze mocy. Układ należy do rodziny DARWIN Generation UP, która łączy technologię stosowaną w energooszczędnych urządzeniach przenośnych z pamięcią o dużej pojemności i zaawansowanymi opcjami wspierającymi bezpieczeństwo aplikacji.

Mikrokontroler MAX32652 zawiera rdzeń Cortex-M4F wspomagany przez jednostkę zmiennoprzecinkową oraz moduł kryptograficzny. Układ jest przeznaczony głównie do zastosowania w energooszczędnych aplikacjach IoT, co jednak nie wyklucza innych jego zastosowań.

Zasoby mikrokontrolera obejmują pamięć Flash o pojemności 3 MB, pamięć RAM 1 MB. Rdzeń jest taktowany przebiegiem o częstotliwości 120 MHz. Pojemność pamięci operacyjnej można zwiększyć dołączając zewnętrzne moduły za pomocą interfejsu DDS HyperBus/XcellaBus o przepustowości 120 MB/s.

Oprócz tego, układ jest wyposażony również w interfejsy USB 2.0, interfejs karty-pamięci SD oraz wyświetlacza LCD-TFT. Dodatkowe interfejsy szeregowe mają bufor FIFO, co pozwala na bezzakłóceniowe komunikowanie się z układami sensorów zewnętrznych, a także 4-wejściowy, 10-bitowy przetwornik A/C, który monitoruje system zasilania oraz interfejs I2S umożliwiający dwukierunkowy streaming audio.

Dodatkowym atutem jest oprogramowanie "security toolbox", które znacznie upraszcza tworzenie bezpiecznych aplikacji IoT.

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Luty 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym