wersja mobilna | kontakt z nami

Mobilna Elektronika Praktyczna

Z kraju  "Digilent Design Contest 2018" - trzy czołowe miejsca w konkursie FPGA dla Polaków! 

 

Paneurpejski konkurs "Digilent Design Contest 2018" organizowany corocznie przez firmę Digilent w tym roku zakończył się sukcesem polskich studentów: zajęli oni 3 spośród 4 nagradzanych miejsc!

I tak, drugie miejsce w finale konkursu na projekt implementowany w FPGA zajął Karol Radwan z AGH, który przedstawił projekt "Structure From Motion" - sprzętowy system rozpoznawania obrazu, przeznaczony do stosowania w systemach nawigacji bezzałogowych statków latających.

Trzecie miejsce w finale konkursu na projekt implementowany w FPGA zajął zespół z Politechniki Śląskiej w składzie: Robert Nawrath, Marcin Beberok oraz Przemyslaw Mazur, który przedstawili własną implementację sterownika PLC w układzie FPGA.

Kolejna nagroda - "Digilent Instrumentation Prize" - trafiła do rąk Jakuba Wiczyńskiego z Politechniki Gdańskiej za projekt o nazwie "Additive Synthesizer", bazujący na przyrządzie Analog Discovery 2.

Udział w konkursie wzięli także przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i w imieniu polskiego dystrybutora edukacyjnego - firmy KAMAMI oraz organizatora - firmy Digilent zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie konkursu http://www.digilentdesigncontest.com/.

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Luty 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym