wersja mobilna | kontakt z nami

Mobilna Elektronika Praktyczna

Podzespoły  Nowe oscylatory kwarcowe Kyocera 

 

W ofercie firmy Kyocera są dostępne montowane powierzchniowo oscylatory z serii "Z". Charakteryzują się one bardzo dobrą stabilnością w połączeniu z niewielkim poborem prądu. Firma opracowała ja zgodnie z koncepcją "easy to use, easy to get". Dla zapewnienia dostępności dużych ilości w krótkim czasie, każdy oscylator jest dostępny w 5 rozmiarach, mających ten sam moduł generatora, różniących się wielkością "platformy", na której jest on zamontowany.

Oscylatory z serii "Z-1" są oferowane w wariantach generujących przebieg o częstotliwości z zakresu do 1,5 MHz do 160 MHz za pomocą autorskiej pętli PLL. W normalnym zakresie temperatury użytkowania, to jest od -40 do +85°C, gwarantowana stabilność częstotliwości wynosi ±20 ppm.

W wyższej temperaturze, do +125°C jest gwarantowana stabilność ±30 ppm. Oscylatory z serii "Z-2" mają takie same parametry, jak z serii "Z-1", ale charakteryzują się znacznie większą stabilnością ±2 ppm. W ramach serii "Z-3" są dostępne oscylatory generujące przebieg o częstotliwości z zakresu od 24 MHz do 60 MHz.

Oscylatory są zasilane napięciem z zakresu 1,71...3,63 V. Pobór prądu wynosi 2,85 mA. Wszystkie mają wyjścia typu CMOS oraz wejścia zezwalające na pracę. Dostępne są również warianty mające kwalifikację AECQ100.

Więcej na global.kyocera.com

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym