wersja mobilna

Mobilna Elektronika Praktyczna

Podzespoły  EconoDUAL 3 - moduły IGBT z rezystorami bocznikowymi 

 

Firma Infineon Technologies wprowadziła do oferty serię modułów EconoDUAL 3 z wbudowanymi rezystorami bocznikującymi przeznaczonymi do pomiaru prądu. Pozwala to producentom falowników na obniżenie kosztów produkcji, poprawę parametrów i uproszczenie ich budowy. Pozostały zakres aplikacji obejmuje kontrolery napędu, zasilacze UPS, instalacje fotowoltaiczne, maszyny rolnicze, pojazdy dostawcze i autobusy.

Rezystory bocznikujące zintegrowane w obudowie modułu EconoDUAL 3 eliminują konieczność stosowania zewnętrznych czujników prądu, co oszczędza przestrzeń montażową i obniża koszty materiałowe. Ponadto, zapewnia to dużą dokładność pomiaru prądu w szerokim zakresie temperatury, ułatwiając precyzyjne sterowanie napędem.

Nowe moduły EconoDUAL 3 mają napięcie znamionowe 1200 V. Obecnie są oferowane w wersjach na prąd obciążenia 450 A i 600 A. Producent zapowiada wprowadzenie do oferty również wariantu 300-amperowego.

Do zalet modułów EconoDUAL 3 należy też zaliczyć niewielką rezystancję termiczną i długi czas bezawaryjnej pracy. Obudowy z wyprowadzeniami PressFIT zapewniają szybki, łatwy i tani montaż.

Więcej na www.infineon.com

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Czerwiec 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym