wersja mobilna | kontakt z nami

Mobilna Elektronika Praktyczna

Ze świata  Czy będziesz nowym Benem Heckiem? Społeczność element14.com rzuca wyzwanie "Hackuj jak Heck"! 

 

Londyn, Wielka Brytania, 15 lutego 2018 r.: Społeczność inżynierów element14.com organizuje nowy, międzynarodowy konkurs pod nazwą "Hack like Heck", w którego ramach poszukuje pracownika na stanowisko Bena Hecka. Konkurs będzie trwał do połowy kwietnia i bazuje na jednym z bardziej popularnych pomysłów Bena - Raspberry Pi MAME Mod, który zaprezentowano w 322 i 328 odcinku "The Ben Heck Show". Członkowie społeczności będą mieli 3 tygodnie na zbudowanie projektu oraz sfilmowanie swych postępów i publikację utworzonego wideo.

Społeczność element14 prosi najpierw o 15-30-sekundowe nagrania, prezentujące chętnych do uczestnictwa w konkursie. Powinny być one przesłane przez Internet do 9 marca 2018 roku. Wtedy to zespół element14 wybierze 10 najlepszych uczestników, którzy otrzymają podzespoły z oryginalnego projektu Bena Hecka, by mogli zacząć pracę oraz będą mieli unikalną okazję by porozmawiać przez Skype z całym zespołem tworzącym program "The Ben Heck Show".

Dzięki temu będą mogli omówić szczegóły pierwotnego projektu oraz podzielić się doświadczeniami z 8 lat, w trakcie których zespół tworzył kolejne rozwiązania i nagrywał program. Jednakże przesłanie wspomnianych wcześniej nagrań prezentujących uczestników nie jest konieczne, by wygrać konkurs. Członkowie społeczności mogą też samodzielnie wykonać projekt i nagrać wideo na jego temat oraz podesłać je do 2 kwietnia 2018 roku, by również wziąć udział w konkursie.

Wszystkie otrzymane nagrania wideo z projektami zostaną opublikowane 4 kwietnia w ramach organizowanego "element14 Maker Film Festival". Członkowie społeczności będą mogli głosować na swoje ulubione wideo i najlepszego twórcę. 10 najlepszych uczestników uzyska nagrody w wysokości 500 USD każdy, a jeden z nich będzie miał szansę odwiedzić miasto Madison w stanie Wisconsin, gdzie nagrywany jest program "The Ben Heck Show" i wziąć udział w przyszłym odcinku.

Dianne Kibbey, Head of community and social media for Premier Farnell powiedziała: "Stale szukamy nowych sposobów na zdobycie świeżych treści dla członków naszej społeczności. Jest nam szkoda, że po ośmiu wspaniałych latach, Ben odchodzi z programu "The Ben Heck Show". Jednakże cieszymy się też na myśl o współpracy z nowymi twórcami materiałów wideo, o nawiązywaniu nowych relacji z nimi oraz o świetnych, nowych materiałach, jakie powstaną! Zachęcam wszystkich członków naszej społeczności, którym kiedykolwiek przyszło do głowy "Sam mógłbym to zrobić!", aby skorzystali z okazji i hackowali jak Heck."

Benjamin Heckendorm, znany jako Ben Heck, opuści program "The Ben Heck Show" w lipcu 2018 roku. Skomentował swoje odejście stwierdzeniem: "Tworzenie programu The Ben Heck Show było pracą marzeń. Koszty wszystkich używanych przeze mnie części pokrywała firma, mogłem budować co tylko chciałem i nigdy nie musiałem czytać komentarzy na YouTube! To była wspaniała zabawa, ale była też pełna goniących terminów i po 8 latach czuję, że nadszedł czas, by przekazać lutownicę komuś innemu."

Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę społeczności element14.

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Listopad 2018

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym