Elektronika Praktyczna

Elektronika Praktyczna Maj 2022
Maj 2022

Lasery to źródła światła, które mają szczególne własności i wiele zastosowań w najnowocześniejszych procesach przemysłowych. Są używane m.in. do rozcinania płytek półprzewodnikowych, do drążenia przelotek w płytkach PCB HDI, w procesie litografii, przy znakowaniu obudów elementów elektronicznych. Służą też do zgrzewania i rozcinania metali oraz tworzyw sztucznych, do precyzyjnego lutowania, sklejania i odklejania. W tym wydaniu EP wyjaśnimy jakimi parametrami charakteryzują się lasery, jakie są ich typy i jakie mają właściwości.

Wydanie majowe jest wyjątkowo bogate w praktyczne i zaskakujące opracowania. Wśród projektów, mini-projektów i soft-projektów znalazły się takie konstrukcje, jak: stacja robocza do stylizacji paznokci, modułowy zasilacz warsztatowy, system kontroli dostępu z NFC, interfejs GPIO dla komputera PC, akumulator z ogniwami LiFePO4, czy w końcu projektor do interaktywnego mapowania obrazu oraz miniaturowa klawiatura z zaprogramowanymi makrami.

Dużą uwagę poświeciliśmy zagadnieniom dotyczącym złączy i przewodów. To bardzo ważna lektura, ponieważ elementy te są jednym z kluczowych elementów niemal każdego urządzenia elektronicznego i mają krytyczne znaczenie dla niezawodności całego systemu.

Zapraszam do lektury,
Damian Sosnowski

Czytaj więcej
Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów