wersja mobilna | kontakt z nami

Klub Aplikantów Próbek to inicjatywa redakcji Elektroniki Praktycznej.

W kontaktach z firmami redakcja często otrzymuje do przetestowania próbki podzespołów, modułów, a nawet całych urządzeń elektronicznych. Są to zwykle najnowsze typy / modele produktów na rynku. Z chęci podzielenia się z Czytelnikami tymi próbkami zrodziła się inicjatywa pod nazwą Klub Aplikantów Próbek.

Członkiem KAP staje się każdy, kto zgłosi chęć przetestowania próbki. Wykaz i krótki opis próbek, którymi dysponuje redakcja EP, można znaleźć poniżej (www.ep.com.pl/KAP). Wystarczy wybrać rodzaj próbek i zwrócić się majlem (na adres: Szef Pracowni Konstrukcyjnej grzegorz.becker@ep.com.pl) z prośbą o przesłanie bezpłatnych próbek, podając ich nazwę i adres wysyłki. Warto dopisać jaki jest plan zastosowania tych próbek. Nie jest to konieczne, ale może mieć znaczenie przy podziale próbek w przypadku większej liczby zgłoszeń. Mile widziane, choć nieobowiązkowe, jest też przysłanie do redakcji EP opisu wykonanej aplikacji próbek, oczywiście po jej wykonaniu z zastosowaniem otrzymanej próbki. Autorom przysłanych opisów przyznamy punkty, które będą im dawały pierwszeństwo przy ubieganiu się o kolejne próbki. Najciekawsze opisy aplikacji opublikujemy na forum ep.com.pl lub na łamach Elektroniki Praktycznej.

Dla pełnej jasności jeszcze raz podkreślamy, że próbki przekazujemy bezpłatnie i nie trzeba ich zwracać do redakcji.

Klub Aplikantów Próbek

Cypress Semiconductor CY8CKIT-062-BLE Pioneer Kit - ROZDANE

Numer: Styczeń/2019

Dzięki uprzejmości firmy Farnell Element14 mamy do przekazania wybranemu czytelnikowi zestaw rozwojowy z mikrokontrolerem PSoC 6 firmy Cypress Semiconductor. MCU zawiera po jednym rdzeniu Cortex-M4 i Cortex-M0+. W zestawie dostępne jest 1 MB pamięci Flash, 288 kB pamięci SRAM i 78 linii GPIO, a także 7 programowalnych bloków analogowych i 56 programowalnych bloków cyfrowych.

Moduł Espressif ESP32-WROVER

Numer: Grudzień/2018

Dzięki uprzejmości firmy Soyter mamy do rozdania czytelnikom Elektroniki Praktycznej 10 modułów Wi-Fi/Bluetooth firmy Espressif, opartych o popularny układ ESP32. ESP32-WROVER to moduł procesorowy, obsługujący Wi-Fi, Bluetooth klasyczny oraz Bluetooth Low Energy, o bardzo rozbudowanych funkcjach. Pozwala to na zastosowanie go w bardzo wielu aplikacjach, poczynając od sieci bezprzewodowych, przez bardziej wymagające zadanie takie jak enkodowanie ...

Moduł Espressif ESP32-DevkitC dla czytelników Elektroniki Praktycznej

Numer: Listopad/2018

ESP32-DevkitC to minimalistyczny zestaw rozwojowy, który umożliwia rozwinięcie potencjału modułu Wi-Fi/Bluetooth ESP-WROOM-32. Dzięki zastosowaniu interfejsu USB, w szybki i prosty sposób można dostosować działanie zestawu do swoich możliwości oraz potrzeb. Ponadto, produkt ten obsługuje USB-UART bridge, ma przyciski reset i boot-mode oraz regulator LDO. Każdy niezbędny port GPIO został oddany do dyspozycji użytkownika.

CodeBug dla czytelników Elektroniki Praktycznej! - ROZDANE

Numer: Listopad/2018

CodeBug to małe urządzenie do programowania, przeznaczone dla uczniów i uczennic w wieku od 7 lat wzwyż. Ma kształt biedronki i pozwala w zabawny oraz wciągający sposób budować interaktywne urządzenia. Płytka zawiera 25 diod LED, 2 przyciski sterujące i 6 "odnóży", które mogą być wykorzystane do podłączenia krokodylków, wtyków bananowych czy nawet do przyszycia płytki nićmi. Wartość płytki to około 75 zł.

Mikrokontrolery STM32 i platforma Arduino dla edukacji szkolnej

Numer: Październik/2018

Na łamach tego wydania Elektroniki Praktycznej zaprezentowany został pierwszy artykuł z cyklu dotyczącego mikrokontrolerów STM32 i platformy Arduino. Z tej okazji w ramach Klubu Aplikantów Próbek przygotowana została wyjątkowa oferta skierowana do szkół realizujących zajęcia z elektroniki i programowania.

Poznaj mikrokontrolery STM8 dzięki płytce ewaluacyjnej STM8SVLDISCOVERY - ROZDANE

Numer: Październik/2017

W artykule zamieszczonym na wcześniejszych stronach tego wydania Elektroniki Praktycznej opisana została rodzina mikrokontrolerów STM8 oraz nowy członek grupy Value Line z tej rodziny: 8-pinowy układ STM8S001J3. Dla czytelników, którzy chcieliby poznać te mikrokontrolery i zastosować w swoich projektach mamy nie lada gratkę. W ramach Klubu Aplikantów Próbek do rozdania jest 25 płytek ewaluacyjnych STM8SVLDISCOVERY oraz 50 mikrokontrolerów ...

Zestaw WPC - TDK - ROZDANE

Numer: Kwiecień/2017

Ładowanie bezprzewodowe jest coraz powszechniej stosowane w urządzeniach mobilnych. Opisywany zestaw WPT (Wireless Power Transfer) jest gotowym rozwiązaniem oferowanym przez firmę TDK, umożliwiającym szybkie przetestowanie i uzupełnienie aplikacji w funkcję zasilania lub ładowania bezprzewodowego. Dzięki uprzejmości producenta ten zestaw oferujemy w ramach klubu KAP.

STPA003 - wzmacniacz do car audio - ROZDANE

Numer: Listopad/2016

Dzięki uprzejmości firmy STMicroelectroncis w ramach klub KAP mamy do rozdania bardzo ciekawe układy scalone - STPA003! Ten układ to wzmacniacz klasy AB z końcówką wykonaną na tranzystorach MOSFET. Jest przeznaczony przede wszystkim do zastosowania w sprzęcie car audio, ale przyda się też i do innych zastosowań.

Sponsor próbek: STMicroelectronics

ADM8845 - sterownik/zasilacz 6 białych LED - ROZDANE

Numer: Listopad/2016

Jeśli dioda LED jest zasilana z baterii o napięciu wyższym, niż wymagane do jej świecenia, to wystarczy "zwykłe" źródło prądowe lub rezystor. Problem pojawia się, gdy napięcie zasilające jest niższe od wymaganego. Wówczas trzeba je podwyższyć, co robi oferowany przez nas układ służący do zasilania 6 białych LEDów.

Sponsor próbek: Analog Devices

ADP5585 - dekoder klawiatury i dodatkowe I/O - ROZDANE

Numer: Listopad/2016

Konstruktorom systemów z mikrokontrolerem dobrze znany jest fakt szukania kompromisu pomiędzy liczbą dostępnych wyprowadzeń I/O, niezbędnych np. do wykonania interfejsu użytkownika a ceną mikrokontrolera. Bo te w większych obudowach mają dużą pamięć Flash, za którą płacimy, chociaż jej nie potrzebujemy. Co robić? Rozwiązaniem problemu może być zastosowanie ekspandera I/O, takiego jak ADP5585.

Sponsor próbek: Analog Devices

Elektronika Praktyczna

Kwiecień 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym