wersja mobilna

Klub Aplikantów Próbek to inicjatywa redakcji Elektroniki Praktycznej.

W kontaktach z firmami redakcja często otrzymuje do przetestowania próbki podzespołów, modułów, a nawet całych urządzeń elektronicznych. Są to zwykle najnowsze typy/modele produktów na rynku. Z chęci podzielenia się z Czytelnikami tymi próbkami zrodziła się inicjatywa pod nazwą Klub Aplikantów Próbek.

Członkiem KAP staje się każdy, kto zgłosi chęć przetestowania próbki. Wykaz i krótki opis próbek, którymi dysponuje redakcja EP, można znaleźć na stronie www.ep.com.pl/KAP. Wystarczy wybrać rodzaj próbek i zwrócić się majlem na adres: Szef Pracowni Konstrukcyjnej - Grzegorz Becker - grzegorz.becker@ep.com.pl z prośbą o przesłanie bezpłatnych próbek, podając ich nazwę i adres wysyłki. Warto dopisać jaki jest plan zastosowania tych próbek. Nie jest to konieczne, ale może mieć znaczenie przy podziale próbek w przypadku większej liczby zgłoszeń. Mile widziane, choć nieobowiązkowe, jest też przysłanie do redakcji EP opisu wykonanej aplikacji próbek, oczywiście po jej wykonaniu z zastosowaniem otrzymanej próbki. Autorom przysłanych opisów przyznamy punkty, które będą im dawały pierwszeństwo przy ubieganiu się o kolejne próbki. Najciekawsze opisy aplikacji opublikujemy na forum ep.com.pl lub na łamach "Elektroniki Praktycznej".

Dla pełnej jasności jeszcze raz podkreślamy, że próbki przekazujemy bezpłatnie i nie trzeba ich zwracać do redakcji. Z uwagi na ograniczoną liczbę dostępnych próbek i niemałe zainteresowanie nimi, prosimy o opisanie swojego pomysłu na projekt na naszym forum internetowym, w dziale poświęconym Klubowi Aplikantów Próbek https://forum.ep.com.pl/viewforum.php?f=80.

Ponadto, by zwiększyć swoje szanse na bycie wybranym do realizacji projektu w oparciu o nasze próbki, należy polubić fanpage Elektroniki Praktycznej na Facebooku (https://web.facebook.com/ElektronikaPraktyczna) oraz udostępnić post, w którym opisujemy rozdawane próbki. W przypadku podobnie interesujących pomysłów na projekty, będziemy uwzględniać to jako dodatkowe kryterium wyboru.

Klub Aplikantów Próbek

Nucleo-F091RC - zestaw startowy z mikrokontrolerem z rodziny STM32 (STM32F091)

Numer: Maj/2019

Dzięki uprzejmości firmy Kamami, mamy dla czytelników EP zestaw startowy z serii Nucleo wyposażony w mikrokontroler STM32F091RCT6 (256 kB Flash), z wbudowanym programatorem-debugerem ST-Link/v2, wyposażony w złącza zgodne z Arduino.

Sponsor próbek: Kamami

tinyTILE - zestaw rozwojowy firmy Intel

Numer: Maj/2019

Dzięki uprzejmości Farnell element14 mamy dla czytelników EP płytkę tinyTILE z modułem Intel Curie.

Sponsor: Farnell

Micro:bit BBC - moduł edukacyjny, Cortex M0, akcelerometr, Bluetooth, LED 5×5

Numer: Maj/2019

Dzięki uprzejmości firmy Farnell element14 mamy dla czytelników EP płytkę Micro:bit, której rozwój wspiera BBC.

Sponsor: Farnell

Cypress Semiconductor CY8CKIT-062-BLE Pioneer Kit - ROZDANE

Numer: Styczeń/2019

Dzięki uprzejmości firmy Farnell Element14 mamy do przekazania wybranemu czytelnikowi zestaw rozwojowy z mikrokontrolerem PSoC 6 firmy Cypress Semiconductor. MCU zawiera po jednym rdzeniu Cortex-M4 i Cortex-M0+. W zestawie dostępne jest 1 MB pamięci Flash, 288 kB pamięci SRAM i 78 linii GPIO, a także 7 programowalnych bloków analogowych i 56 programowalnych bloków cyfrowych.

Moduł Espressif ESP32-WROVER

Numer: Grudzień/2018

Dzięki uprzejmości firmy Soyter mamy do rozdania czytelnikom Elektroniki Praktycznej 10 modułów Wi-Fi/Bluetooth firmy Espressif, opartych o popularny układ ESP32. ESP32-WROVER to moduł procesorowy, obsługujący Wi-Fi, Bluetooth klasyczny oraz Bluetooth Low Energy, o bardzo rozbudowanych funkcjach. Pozwala to na zastosowanie go w bardzo wielu aplikacjach, poczynając od sieci bezprzewodowych, przez bardziej wymagające zadanie takie jak enkodowanie ...

Moduł Espressif ESP32-DevkitC dla czytelników Elektroniki Praktycznej

Numer: Listopad/2018

ESP32-DevkitC to minimalistyczny zestaw rozwojowy, który umożliwia rozwinięcie potencjału modułu Wi-Fi/Bluetooth ESP-WROOM-32. Dzięki zastosowaniu interfejsu USB, w szybki i prosty sposób można dostosować działanie zestawu do swoich możliwości oraz potrzeb. Ponadto, produkt ten obsługuje USB-UART bridge, ma przyciski reset i boot-mode oraz regulator LDO. Każdy niezbędny port GPIO został oddany do dyspozycji użytkownika.

CodeBug dla czytelników Elektroniki Praktycznej! - ROZDANE

Numer: Listopad/2018

CodeBug to małe urządzenie do programowania, przeznaczone dla uczniów i uczennic w wieku od 7 lat wzwyż. Ma kształt biedronki i pozwala w zabawny oraz wciągający sposób budować interaktywne urządzenia. Płytka zawiera 25 diod LED, 2 przyciski sterujące i 6 "odnóży", które mogą być wykorzystane do podłączenia krokodylków, wtyków bananowych czy nawet do przyszycia płytki nićmi. Wartość płytki to około 75 zł.

Mikrokontrolery STM32 i platforma Arduino dla edukacji szkolnej

Numer: Październik/2018

Na łamach tego wydania "Elektroniki Praktycznej" zaprezentowany został pierwszy artykuł z cyklu dotyczącego mikrokontrolerów STM32 i platformy Arduino. Z tej okazji w ramach Klubu Aplikantów Próbek przygotowana została wyjątkowa oferta skierowana do szkół realizujących zajęcia z elektroniki i programowania.

Poznaj mikrokontrolery STM8 dzięki płytce ewaluacyjnej STM8SVLDISCOVERY - ROZDANE

Numer: Październik/2017

W artykule zamieszczonym na wcześniejszych stronach tego wydania Elektroniki Praktycznej opisana została rodzina mikrokontrolerów STM8 oraz nowy członek grupy Value Line z tej rodziny: 8-pinowy układ STM8S001J3. Dla czytelników, którzy chcieliby poznać te mikrokontrolery i zastosować w swoich projektach mamy nie lada gratkę. W ramach Klubu Aplikantów Próbek do rozdania jest 25 płytek ewaluacyjnych STM8SVLDISCOVERY oraz 50 mikrokontrolerów ...

Zestaw WPC - TDK - ROZDANE

Numer: Kwiecień/2017

Ładowanie bezprzewodowe jest coraz powszechniej stosowane w urządzeniach mobilnych. Opisywany zestaw WPT (Wireless Power Transfer) jest gotowym rozwiązaniem oferowanym przez firmę TDK, umożliwiającym szybkie przetestowanie i uzupełnienie aplikacji w funkcję zasilania lub ładowania bezprzewodowego. Dzięki uprzejmości producenta ten zestaw oferujemy w ramach klubu KAP.

Elektronika Praktyczna

Czerwiec 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym