wersja mobilna | kontakt z nami

Drukarka 3D Gaia Multitool

Numer: Czerwiec/2016

Drukarka to Gaia Multitool to jedno z najbardziej uniwersalnych urządzeń tego typu na świecie. Co ciekawe, może nie tylko drukować obiekty trójwymiarowe z mas półstałych, gliny, plastiku i innych tworzy, ale jednocześnie jest platformą CNC do głowic: drukującej masami, FDM, frezującej, laserowej, tnącej, rytującej, rysującej.

Pobierz PDF

Fotografia 1. Przykład wydruku wykonanego z gliny za pomocą drukarki Gaia Multitool

Drukarka Gaia Multitool ma możliwość wydruku 3D w technologii FDM tworzywami sztucznymi ABS i PLA oraz w technologii JAPA masami półplastycznymi. Ma też specjalny extruder sterowany programowo przeznaczony do druku gliną i porcelaną (fotografia 1). Ponadto, extruder ma kartusze do druku masami żywicznymi i innymi kompozycjami.

Gaia Multitool to również frezarka CNC. Umożliwia grawerowanie oraz frezowanie płaskorzeźb w drewnie, tworzywach sztucznych, woskach, piankach oraz w innych miękkich materiałach. Pomyślano ją również jako platformę CNC do montowania i sterowania szeregiem innych eksperymentalnych głowic (fotografia 2).

Solidna, aluminiowa budowa, malowana proszkowo oraz podzespoły maszyn CNC zapewniają wysoką jakość wykonywanych prac. Dla potencjalnego użytkownika ogromne znacznie ma to, że drukarka działa w systemie "włącz i pracuj przez setki godzin". Kolejnymi jej atutami jest możliwość drukowania i obrabiana obiektów o dużych wymiarach:

  • Gaia Multitool drukuje i obrabia obiekty o średnicy 30 cm i wysokości 45 cm,
  • Gaia Multitool MAXX - o średnicy 48 cm i wysokości 130 cm.

Drukarki 3D wykonywane i oferowane przez kielecką firmę Velen są przeznaczone dla przemysłu, małych zakładów produkcyjno-usługowych oraz uczelni (fotografia 3). Bardzo atrakcyjna cena urządzeń przy wysokiej jakości ich wykonania oraz możliwościach obróbczych stawia je wysoko na rynku drukarek 3D.

Fotografia 2. Przykładowa głowica frezująca zamontowana w drukarce Gaia Multitool

Fotografia 3. Rodzina drukarek Gaia Multitool

Gaia Multitool została uznana za "najlepszą, nową drukarkę 3D 2014 r. w Polsce". Zdobyła również trzecie miejsce w kategorii "najlepsza polska drukarka 3D 2015 r." Te nagrody są bardzo cenne i prestiżowe. Wybór nagrodzonych w tym rankingu, organizowanym przez CD3D jest dokonany przez około stu specjalistów z branży druku 3D.

Polski producent drukarki Gaia Multitool zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wszystkie zużywające się podzespoły drukarki są ogólnie dostępne na ryku polskim, co gwarantuje możliwość eksploatacji urządzenia przez dziesiątki lat. Materiały eksploatacyjne nie są chipowane.

Janusz Wójcik
Velen, Kielce

Pozostałe artykuły

Inteligentne systemy identyfikacji

Numer: Wrzesień/2017

Od opasek kablowych ze zintegrowanym tagiem RFID po specjalistyczne etykiety i materiały termokurczliwe do nadruku w drukarkach termotransferowych: firma HellermannTyton oferuje dopasowany, kompletny asortyment w zakresie drukarek, materiałów eksploatacyjnych, szyldów nośnych i oprogramowania, które umożliwiają wykonanie potrzebnych oznaczeń w sposób profesjonalny i wydajny.

Mostki pomiarowe Tybo. Precyzyjne pomiary: małej rezystancji, niewielkiej różnicy ciśnienia, bardzo małych zmian temperatury i ilorazu rezystancji

Numer: Wrzesień/2017

Firma Tybo to polski producent precyzyjnych przyrządów pomiarowych o prawie trzydziestoletnim stażu w projektowaniu i produkcji przyrządów do pomiaru rezystancji oraz wielkości nieelektrycznych mierzonych za pomocą czujników rezystancyjnych. Oferujemy przyrządy przenośne o parametrach aparatury laboratoryjnej, wyróżniające się stabilną precyzją pomiaru, którą zawdzięczają oryginalnej technologii przetworników pomiarowych - mostkom ...

Tegoroczne nowości National Instruments

Numer: Wrzesień/2017

Firma National Instruments kontynuuje rozwój swojego ekosystemu, opartego na platformie LabVIEW. W tym roku chyba najciekawszą z nowości jest nowa generacja LabVIEW, która częściowo zrywa z pewnymi zaszłościami i za jakiś czas powinna zastąpić klasyczną wersję tego oprogramowania. Jak zwykle premiera nowych rozwiązań odbyła się w trakcie NI Week, który tym razem odbył się wcześniej niż zwykle, bo już pod koniec maja.

TIMATE elektroniczny "slow food" do mierzenia czasu pracy

Numer: Wrzesień/2017

TIMATE to system i urządzenie do rozliczania czasu pracy, które opiera się na statystycznej analizie ruchu mierzonej przez czujnik wbudowany w inteligentną kartę w kształcie identyfikatora pracowniczego. Jest on odpowiedzią na realną potrzebę rynku i lukę dostrzeżoną w istniejących na rynku rozwiązaniach. Konstruktorzy obserwowali tę branżę i od lat nic się w niej nie zmieniało. Wciąż do dyspozycji były karty RFID (bardzo podatne ...

Analiza silników wielofazowych

Numer: Wrzesień/2017

Popularyzacja silników wielofazowych w aplikacjach przemysłowych to odpowiedź producentów na stale rosnące wymagania w zakresie minimalnej sprawności, które precyzują standardy międzynarodowe (takie jak przykładowo IEC 60034) oraz rosnący koszt miedzi i pakietów blach stalowych. Zastosowanie silników wielofazowych wymusiły również rosnące wymagania związane z zapewnieniem odpowiedniej trwałości oraz jakości produktów.

Mobilna
Elektronika
Praktyczna

Elektronika Praktyczna

Październik 2017

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym