wersja mobilna | kontakt z nami

Nowości z firmy Phoenix Contact

Numer: Maj/2016

Firma Phoenix Contact jest bardzo dobrze znana automatykom i integratorom systemów przemysłowych. Oferowane przez nią produkty są funkcjonalne i o bardzo dobrej jakości. Na początku tego roku firma poinformowała o nowościach wprowadzonych do programu produkcji.

Pobierz PDF

Wśród wspomnianych we wstępie nowości znajdują się złącza, obudowy, komputery przemysłowe i aplikacja ułatwiająca konfigurowanie oraz umożliwiająca wizualizację obudów. Dokonajmy krótkiego przeglądu wspomnianych produktów.

Złącza przemysłowe Heavycon

Fotografia 1. Seria złącz Heavycon Complete

Seria złącz Heavycon Complete z oferty firmy Phoenix Contact zapewnia doskonałą szczelność połączenia, aż do stopnia ochrony IP69K. Dzięki połączeniu odpowiedniej obudowy (do wyboru są aż trzy serie) oraz odpowiedniej wkładki stykowej, bardzo łatwo jest uzyskać właściwe połączenie wtykowe w aplikacji.

Seria standardowa, wykonana z wytrzymałego metalu, obejmuje szeroki zakres typów obudów złącz - z dowolnym wyprowadzeniem przewodu oraz różnymi sposobami ryglowania (fotografia 1).

Wygodne w użyciu złącze typu Heavycon EVO, wykonane z tworzywa sztucznego, z bagnetowym mocowaniem elementu dławiącego, pozwala nie tylko na dowolny wybór sposobu wyprowadzenia kabla na ostatnim etapie montażu, ale także przyczynia się do ograniczenia wielkości utrzymywanego magazynu części oraz kosztów magazynowych nawet o 70%.

Obudowy serii Heavycon Advance z bezpośrednim ryglowaniem śrubami do powierzchni urządzenia/szafy ograniczają koszty dzięki zrezygnowaniu z obudowy gniazda, a także gwarantują wysoką szczelność jak i wytrzymałość.

Poszczególne komponenty mogą być dobierane indywidualnie, elastycznie modyfikowane, rozszerzane lub wymieniane. Obudowy Standardowe złącza Heavycon (z metalu) oraz EVO (z tworzywa) są kompatybilne z powszechnie stosowanym systemem przemysłowym.

Fotografia 2. Przykręcane obudowy gniazd dla wkładek SMD i THR

Obudowa Heavycon jest "EMC-ready" dzięki zastosowanym uszczelkom przewodzącym. Wystarczy zastosować wraz z nimi dławnice z przyłączem ekranu i w szybki sposób uzyskać połączenie zabezpieczone przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Wszystkie obudowy złącz pasują do standardowych wycięć panelowych.

Przykręcane obudowy gniazd dla wkładek SMD i THR

Producent rozszerzył linię obudów gniazd M12 dodając do niej elementy montowane od strony wnętrza urządzenia i mocowane za pomocą nakrętki zewnętrznej (fotografia 2). System dwuczęściowych złącz M8 i M12 łączy łatwość automatycznego montażu/lutowania wkładki stykowej oraz pewność mechanicznego połączenia wtyku ryglowanego w obudowie gniazda.

Nowe, przykręcane obudowy pozwalają na zastosowanie na jednej płytce różnych typów wkładek (montaż przewlekany z lutowaniem rozpływowym, tradycyjne lutowanie na fali, montaż powierzchniowy) przy zachowaniu identycznego odstępu od frontu urządzenia.

Ułatwione w ten sposób zostają wszelkie modyfikacje gotowego urządzenia bez konieczności drastycznych zmian w projekcie. Szeroki zakres typów wkładek pozwala na zaspokojenie większości potrzeb konstrukcyjnych a stabilne mocowanie obudowy gniazda na urządzeniu gwarantuje szczelność oraz wysoką wytrzymałość mechaniczną.

Wariant M8 dostępny jest ze standardowym gwintem, natomiast wariant M12 dodatkowo z gwintem M12 Speedcon pozwalającym na ekspresowe (zaledwie pół obrotu części moletowanego wtyku) ryglowanie połączenia.

Phoenix Contact Sp. z o.o.

Pozostałe artykuły

Na czym polega rewolucja przemysłowa 4.0?

Numer: Wrzesień/2017

Czwarta rewolucja przemysłowa, określana jako Przemysł 4.0, to popularne pojęcie w sektorze industrialnym. Nadchodząca rewolucja to efekt połączenia technologii i cyfryzacji zapewniających niespotykaną dotąd wydajność w procesach produkcyjnych.

Rozwiązania dla zasilania systemów magazynowania energii w gospodarstwie domowym

Numer: Wrzesień/2017

Współcześnie znacząco wzrosło zapotrzebowanie na energię elektryczną, co w rezultacie wymusiło poszukiwanie nowych źródeł do pozyskiwania energii. Jedną z takich technologii jest generowanie ?zielonej energii? z wykorzystaniem energii słonecznej. Ze wsparciem wielu rządów i znacznie mniejszymi kosztami związanymi z generowaniem energii, systemy te sukcesywnie wprowadzane są w dziesiątkach tysięcy gospodarstw domowych na całym świecie. ...

Sterownik rolet na LOGO! 8. Projekt ze sprzętowym symulatorem otoczenia

Numer: Wrzesień/2017

Siemens LOGO! - sterownik, który przez lata stał poza światłami reflektorów. Świadomie lub nie, często niedoceniany, odsuwany w cień. Czy słusznie? Przez te wszystkie lata stale rósł w siłę, rozwijał się, nabywał nowych umiejętności. Dla wielu mocnych zawodników wersja LOGO! 8 stała się sygnałem do przebudzenia. Tak, z cienia wyszedł zawodnik i stanął do walki jak godny przeciwnik.

Druk 3D dla elektroników (1)

Numer: Wrzesień/2017

W lipcowym wydaniu "Elektroniki Praktycznej" opublikowaliśmy test drukarki 3D Ultimaker 3. Wydawać by się mogło, że jest to technologia niezwiązana ściśle z elektroniką w inny sposób niż poprzez układy sterujące, jednak jej znaczenie dla wykonywania prototypów urządzeń lub produkcji małoseryjnej rośnie. Rośnie też liczba narzędzi programowych, które są łatwe w użyciu i mogą być stosowane przez elektroników konstruktorów ...

Internetowy sterownik podlewania ogrodowego na Logo!

Numer: Wrzesień/2016

Na rynku łatwo można znaleźć automatyczne sterowniki do systemów podlewania ogródków i trawników, zazwyczaj o dość dużych możliwościach i przystępnych cenach. Wydawać by się mogło, że nie ma powodu, żeby samodzielnie budować system sterowania, ale po dokładnej analizie dostępnych rozwiązań okazało się, że zdalne ? przez Internet ? zarządzanie pracą sterownika to rozwiązanie rzadko spotykane, o ograniczonych możliwościach ...

Mobilna
Elektronika
Praktyczna

Elektronika Praktyczna

Październik 2017

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym