Busy Bee i Sleepy Bee - 8051 z kwalifikacją AEC-Q100

Busy Bee i Sleepy Bee - 8051 z kwalifikacją AEC-Q100
Silicon Labs oferuje dwie nowe serie 8-bitowych mikrokontrolerów EFM8BB1/BB2 BusyBee i Sleepy Bee z kwalifikacją AEC-Q100. Mogą one znaleźć zastosowanie w interfejsach dotykowych, do kontrolowania lusterek, świateł, napędu regulatorów siedzeń oraz w układach sterowania silnikiem. Są to układy energooszczędne, w miniaturowych obudowach QFN, wyposażone moduły analogowe i cyfrowe, w tym kontroler paneli dotykowych.

Mikrokontrolery EFM8SB Sleepy Bee pobierają ok. 50 nA prądu w trybie uśpienia z podtrzymaniem danych w wewnętrznej pamięci i z aktywnym detektorem napięcia zasilającego. Charakteryzują się krótkim czasem wyjścia ze stanu uśpienia wynoszącym 2 s. Wersja do zastosowania w motoryzacji (EFM8SB1) może pracować w zakresie temperatury otoczenia -40...+85°C.

EFM8SB Sleepy Bee pracuje przy taktowaniu przebiegiem o częstotliwości 25 MHz. Ma do 8 kB pamięci Flash, 12-bitowy przetwornik A/C, zestaw timerów, czujnik temperatury, interfejsy SPI, I2C, UART oraz 12-kanałowy konwerter CDC (dla interfejsu dotykowego) o dużej rozdzielczości i poborze prądu poniżej 1 A.

Mikrokontrolery EFM8BB1/BB2 Busy Bee pracują przy taktowaniu do 50 MHz. Mają do 264 kB pamięci Flash, 12-bitowe przetworniki A/C i C/A, komparatory, źródło napięcia referencyjnego, oscylatory i interfejsy komunikacyjne. Dzięki dużej skali integracji w wielu wypadkach nie wymagają dołączania dyskretnych komponentów analogowych. Zakres temperatury otoczenia wynosi -40...+125°C.

Silicon Labs ułatwia projektowanie interfejsów dotykowych oferując bibliotekę funkcji Capacitive Sense Library, dostępną w ramach pakietu Simplicity Studio. Zawiera ona funkcje niezbędne przy oprogramowywaniu interfejsów dotykowych, pojemnościowych w pojazdach (skanowanie przycisków, filtrowanie szumu itp.).

Oprócz tego firma Silicon Labs dostarcza program Capacitive Sense Profiler do wizualizacji w czasie rzeczywistym danych i poziomu szumu, co pozwala na łatwe dopasowanie poziomów załączenia/wyłączenia i optymalizowanie funkcji redukcji szumu.

Więcej na news.silabs.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik marzec 2024

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec - kwiecień 2024

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje luty 2024

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna marzec 2024

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich marzec 2024

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów